CO MOŻE OZNACZAĆ ODBIJAJŠCY SIĘ DOLAR DLA BITCOINÓW I ALTCOINÓW

Zarówno Bitcoin Revolution i altcoiny cieszyły się prawie doskonałym środowiskiem dla nich do rozkwitu, wszystkie oparte na słabości i spadku dolara. Pozwoliło to na znaczący wzrost tych deficytowych cyfrowo aktywów w 2020 roku.

Jednak rzadki sygnał sugerujący, że dolar wkrótce się odwróci, może położyć kres niedawnemu rajdowi kryptońskich byków. Oto dlaczego.

DOLAR NIE UMIERA, A DZIEŃ LICZENIA MOŻE NADEJŚĆ NA KRYPTOŃSKI RAJD.
Jeśli nie handlujesz na lokalnej giełdzie regionalnej przeznaczonej tylko dla mieszkańców jednego kraju, szanse są niemalże równe szansom, jakie daje każda notowana na giełdzie aktywa w stosunku do dolara. W ten sposób światowa waluta rezerwowa osiągnęła swój „wszechmocny“ status.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Ponieważ dolar jest powiązany z tak wieloma aktywami, prawie wszystkie rynki finansowe leżą w równowadze greenback. Kiedy dolar jest silny, akcje upadają, metale szlachetne tracą swój blask i kryptońskie zbiorniki.

ZWIŠZANE Z TYM CZYTANIE |SPRAWDZAJŠC „NIESAMOWITŠ“ KORELACJĘ BITCOIN I ZŁOTA PODCZAS MOWY POWELNEJ

Podczas lotu w Czarny Czwartek na gotówkę, inwestorzy tak gorączkowo sprzedają aktywa w zamian za dolary, co wysłał asst ceny spadające tego dnia.

Od tego czasu jednak dolar stale spada, pozwalając złotu ustanowić nowy, wszechczasowy haj, srebro pojawiać się, a akcje wracać do nowych rekordów. Bitcoin złamał ponad 10.000 dolarów, a reszta rynku kryptograficznego przeżywa boom z szokującym miesiącem zwrotu z inwestycji.
Ale czy ten szał robienia pieniędzy może się skończyć, jeśli dolar się odwróci?

HISTORYCZNY ZWIŠZEK DXY I BITCOIN OSTRZEGA PRZED POTENCJALNYM SPADKIEM W KSZTAŁCIE LITERY V
Ponieważ wszystkie aktywa są powiązane z dolarem, kiedy inwestorzy osiągają zyski, to środki pieniężne zwracają się w celu zabezpieczenia wszelkich zysków z papieru. Tego typu zachowanie dowodzi, że gotówka jest nadal niekwestionowanym królem, pomimo bardzo realnego wyzwania ze strony innych walut, takich jak juan, złoto czy Bitcoin.
Podczas gdy niedawny spadek wartości dolara może być oznaką zmian w czasie, zmiany te będą następować powoli w ciągu najbliższych kilku lat.

A zanim to nastąpi, będzie epicka walka do mety. Ostatnią walkę wygrał Bitcoin, altcoiny, złoto i srebro, ale dolar przygotowuje się do zemsty.

Według wskaźnika TD Sequential, jednego z najdokładniejszych narzędzi odwracania kierunku w finansach, DXY Dolar Currency Index sygnalizuje cotygodniowe 9 buy setup. Po sekwencji 9 kolejnych świec prowadzących do ostatnich spadków, może to wskazywać, że trend jest wyczerpany i jest bliski odwrócenia.

Ponieważ trend został obniżony, oznacza to, że DXY może wkrótce pojawić się w górę. DXY pokazuje odwrotną korelację z Bitcoinem, co oznacza, że kiedy dolar nurkuje, rynek krypto rośnie.

Bitcoin btcusd dxy td9

DXY Dolar Currency Index Versus BTCUSD Chart Porównanie | Źródło: TradingView
To również może sugerować, że w miarę jak dolar odbija się, krypto jest w liczeniu. Ale biorąc pod uwagę okoliczności i wyzwania, przed którymi stoi dolar, rajd odbicia nie jest gwarantowany, pomimo tego, co może sugerować bardzo dokładny wskaźnik.

|ZWIĄZANE Z TYM CZYTANIE |Z SZALONYMI PIENIĘDZMI: CZY RAJD BITCOIN’A GREENBACK’A POWRÓCI?

Jeśli liczenie 9 nie powiedzie się i nie nastąpi jego odwrócenie, liczenie będzie kontynuowane aż do osiągnięcia liczby 13. Może wtedy można postawić swojego szczęśliwego dolara na odwrócenie w króla fiata.
Patrząc na wcześniejsze przykłady rzadkiego sygnału kupna TD 9 na cotygodniowych wykresach DXY, najnowszym przykładem był sygnał 9 w dniu 18 lutego 2018 roku.

Było to tylko około tydzień po spadku na rynku niedźwiedzi Bitcoin’a w kształcie litery V. DXY odwrócił się tak gwałtownie, że świeca 9 zamknęła się jako 1, wskazując na nowy trend wzrostowy, a liczenie zaczyna się od nowa.

Bitcoin btcusd dxy

BTCUSD Chart With DXY TD 9 Buy Signals | Source: TradingView
Odbicie od tego posunięcia spowodowało, że cena Bitcoina wzrosła do około 11.750 dolarów na szczycie knota. Bitcoin został przed chwilą odrzucony z tego samego miejsca.

Czy to może być początek nowego trendu spadkowego dla Bitcoina i silniejszego dolara na wiele tygodni?

Pokazano zdjęcie z fotografii depozytowych.